1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. YÜTSO'dan girişimcilik kursu

YÜTSO'dan girişimcilik kursu

YÜTSO'dan girişimcilik kursu
A+A-

Hakkari’nin Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası (YÜTSO), Van Ticaret Borsası ve KOSGEB işbirliğiyle uygulamalı girişimcilik kursu açtı.

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (YÜTSO), Van Ticaret Borsası ve KOSGEB işbirliğiyle açılan uygulamalı girişimcilik kursları başladı.

Başlatılan uygulamalı girişimcilik eğitiminde, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, girişimcilerin iş planı kavramı, başarılı işletmelerin kurulması, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planları yapması, bilgi ve deneyim kazanmaları amaçlandığı açıklandı.

Kursa katılanlarla ileriye yönelik tavsiyelerde bulunan YÜTSO Başkanı Salih Özdemir, VANTB ile 2013 yılında imzalanan kardeş oda protokolü çerçevesinde açılan girişimcilik kursu eğitiminin başlamasından dolayı memnun olduklarını belirtti. 

YÜTSO Genel Sekreteri Melek Mengeş de, söz konusu kursun açılması için bir buçuk yıl boyunca uğraş verdiklerini ve bugün kurslarda eğitim vermeye başladıklarını belirtti.

Bu tür kursların genç girişimciler için önemli olduğunu söyleyen Mengeş, "Eğitmen olan Van Ticaret Borsası Genel Sekreteri Tarkan Bey’e ve 2013 yılından beri kardeş oda protokolü yaptığımız Van Ticaret Borsası Yönetimi ve meclisine teşekkür ediyorum. Gönüllülük ve işbirliği çerçevesinde başlattığımız bu eğitimlerin kesintisiz sürmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız" dedi.

30 kişinin eğitim göreceği kursların 32'şer saat süreceği belirtildi. İHA

A+A-

HABERE YORUM KAT