1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yusuf Yerkel Kimdir? Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel Görevden Alındı

Yusuf Yerkel Kimdir? Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel Görevden Alındı

Yusuf Yerkel Kimdir? Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel Görevden Alındı
A+A-

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel Kimdir? Yusuf Yerkel İsmi Twitter'da en çok konuşulan isim oldu. Peki Yusuf Yerkel kimdir?. Soma'da hayatını kaybeden madencilerin yakınlarından biridi darp ettiği iddia edilen Yusuf Yerkel Kimdir?

Soma'da yaşanan elim facia sonrasında sosyal medyada hızla yayılan Yusuf Yerkel ismi dikkat çekiyor. Yusuf  Yerkel Başbakan'ın en genç özel kalemlerinden biriydi.

30 Yaşında Olan Yusuf Yerkel Soma Maden Kazasında karıştığı bir olayda sosyal medyada en çok konuşulan isim oldu.

İdialara Göre Yusuf Yerkel; Başbakanı Protesto eden Soma madencilerinden birinin yakınını sokak ortasında dövdü. Ancak bu iddianın doğru olup olmadığı henüz bilinmiyor. Bir Başka İddiaya göre ise Yusuf Yerkel'in fotoğraftaki şahıs Somalı değil, Madenci yakın değil, Başbakana küfür eden TGB'li bir provokatör olduğu yönünde.

YUSUF YERKEL KİMDİR?

Yusuf  Yerkel, Başbakanlık Müşaviridir. AK Parti'nin düzenlediği ''Türk Dış Politikası'' konulu blog yarışmasında birinci oldu. ''Akçura'dan Davutoğlu'na: Türk Dış Politikasının Stratejik Zihniyeti'' başlıklı yazısıyla birinci olan Yusuf Yerkel, ödülünü Başbakan Erdoğan'ın elinden almıştı. Başbakanlık'tan gelen teklif üzerine Londra'da uluslararası ilişkiler bölümünde doktorasını yarıda bıraktı ve Erdoğan'ın ekibine katıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT