1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yurtta Hava Durumu

Yurtta Hava Durumu

Yurtta Hava Durumu
A+A-

Doğu Karadeniz ile Ordu, Tokat, Kayseri, Sivas, Erzincan, Ardahan ve Antalya çevrelerinde görülecek yağışların Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Sivas, Erzincan ve Ardahan' da karla karışık yağmur ve ka

Doğu Karadeniz ile Ordu, Tokat, Kayseri, Sivas, Erzincan, Ardahan ve Antalya çevrelerinde görülecek yağışların Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Sivas, Erzincan ve Ardahan' da karla karışık yağmur ve kar, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Antalya ve Ordu çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden, iç ve doğu bölgelerde ise güney ve güneybatı (lodos) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı, zamanla az bulutlu 7
İstanbul: Parçalı bulutlu 9
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 14
Adana: Parçalı ve az bulutlu 13
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı 16
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 9
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10
Erzurum: Parçalı bulutlu, sabah ve gece yer yer sisli3
Diyarbakır: Parçalı, zamanla az bulutlu 7
(CC-Y)

14.01.2013 09:19:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT