1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yüreğir'deki Kültür Evlerinde Ücretsiz Sbs Kursu Açılacak Adana

Yüreğir'deki Kültür Evlerinde Ücretsiz Sbs Kursu Açılacak Adana

Yüreğirdeki Kültür Evlerinde Ücretsiz Sbs Kursu Açılacak  Adana
A+A-

Yüreğir Belediyesi, ekonomik imkanları yetersiz olan öğrencilere, Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) yönelik ücretsiz kurs açacak. Yüreğir Belediyesi tarafından, Kültür Evleri'nde, ekonomik imkanları

Yüreğir Belediyesi, ekonomik imkanları yetersiz olan öğrencilere, Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) yönelik ücretsiz kurs açacak.
Yüreğir Belediyesi tarafından, Kültür Evleri'nde, ekonomik imkanları yetersiz olan öğrencilere yönelik olarak ücretsiz SBS Kursu açılacak. Bu kapsamda 8-9 Aralık'ta 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavı yapılacak. Öğrenciler sınava, bulundukları bölgeye en yakın Kültür Evi'nde girebilecek.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerine destek amacıyla bu kurslarımızı açıyoruz. Geçen yıllarda bu kurslarımız sayesinde birçok Yüreğirli dar gelirli öğrencimiz çok güzel okullara girdiler. Bu senede alacakları eğitimle öğrencilerimiz hedefledikleri güzel okulları kazanarak kendi geleceklerine yön verme şansına sahip olacaklar. Biz de bu öğrencilerimizin gelecek ve meslek seçimlerinde pay sahibi olmak, onlara mütevazı katkılar koymak istiyoruz" dedi.
(SZP-Y)

05.12.2012 13:14:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT