1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yüreğir Belediyesi 30 Camide Aşure Dağıttı

Yüreğir Belediyesi 30 Camide Aşure Dağıttı

Yüreğir Belediyesi 30 Camide Aşure Dağıttı
A+A-

Adana'nın merkez ilçe Yüreğir Belediyesi 30 camide vatandaşlara aşure dağıttı. Fet Ahmet Gülşen Camisi'nde vatandaşlarla birlikte aşure dağıtımı etkinliğine katılan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut

Adana'nın merkez ilçe Yüreğir Belediyesi 30 camide vatandaşlara aşure dağıttı.
Fet Ahmet Gülşen Camisi'nde vatandaşlarla birlikte aşure dağıtımı etkinliğine katılan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Muharrem ayının tüm inananlara hayırlı olmasını temenni etti. Aşure dağıtımına Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın yanı sıra AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı ve vatandaşlar katıldı.
Vatandaşlarla birlikte aşure yiyen ve sohbet eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Bizi bir arada tutan milli ve dini günlerimizi amacına uygun olarak hep beraber anmalı, anlamalı ve kutlamalıyız. Bugün Hicri ayların birincisi olan Mübarek Muharrem ayını hep birlikte kutluyoruz. Bu ayın diğer aylar arasında farklı bir yeri var. Çünkü içinde 10 peygambere 10 ikramın verildiği aşure gibi önemli bir günü barındırıyor. Ayrıca bu ay bizler için Hz. Peygamberimizin aziz torunu Hazreti Hüseyin'in de şehit edildiği aydır. Peygamberlere bahşedilen nimetleri ve Hz Hüseyin'e yapılan zulümleri anma anlama ayıdır Muharrem. Bugün tutulan oruçlarda şükür, yapılan törenlerdeki hüzün bir kutlu yolun ibretlik duraklarındandır" dedi.
(ADN-Y)

30.11.2012 14:29:54 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT