1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yurda Usulsüz Şekilde Sokulmak İstenen Lüks Araca El Konuldu

Yurda Usulsüz Şekilde Sokulmak İstenen Lüks Araca El Konuldu

Yurda Usulsüz Şekilde Sokulmak İstenen Lüks Araca El Konuldu
A+A-

İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, yurtdışında kullanılan ancak ülkeye yeni diye sokulmak istenen lüks otomobile el koydu. Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat M

İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, yurtdışında kullanılan ancak ülkeye yeni diye sokulmak istenen lüks otomobile el koydu.
Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, kullanılmış ya da düşük kıymetle ithal edilen otomobillerle ilgili soruşturma başlattı. Kamuoyunda ünlülerin kullandığı otomobil olarak bilinen ve piyasa değeri yaklaşık 300 bin lira olan Mercedes Benz S320 CDI 4Matic L marka bir otomobile el konuldu. Otomobilin yurtdışında kullanıldığı ve 20 bin km bakımının da orada yapıldığı ancak Türkiye'ye sıfır kilometre, gümrük bedeli düşük beyan edilerek devleti vergi kaybına uğratmak suretiyle getirildiği tespit edildi. El konulan otomobil, İzmir Tasfiye İşleri Müdürlüğü'ne (TASİŞ) teslim edildi. Şüpheliler E.B., H.S.G. ve M.A. hakkında ise kanuni işlem başlatıldı.
Vatandaşların bu tür olayları Alo 136 Gümrükler Muhafaza ihbar hattına bildirmeleri istendi.
(HK-CC-Y)

14.02.2013 16:32:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT