1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yunus Gökçenay: Van'a Yatırım Şereftir

Yunus Gökçenay: Van'a Yatırım Şereftir

Yunus Gökçenay: Vana Yatırım Şereftir
A+A-

Gökçenay Group Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Gökçenay, Van\'a yatırım yapmayı kendilerine onur meselesi olarak saydıklarını ifade ederek, \"Van\'a yatırım yapma şereftir\" dedi.

Mermer Sektöründe yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Yunus Gökçenay, hem bölgede hem de Türkiye genelinde ellerinden geldiğince yeniliklere öncülük etmek istediklerini ve nispeten bunu başardıklarını belirterek,  bu anlamda hem teknolojiye yatırım yaptıklarını hem de maliyetleri aşağı çektiklerini kaydetti. Vanlı iş adamlarına çok sert göndermelerde bulunan Gökçenay, "Vana yatırım Şereftir. Bundan sonraki yatırımlarımızı da bu  bölgeye yapmaya devam edeceğiz. 'Ben yapıyorum ediyorum, bir benzinlik açıp yapıyoruz' demekle olmuyor. Yatırım dediğiniz uzman ekiple olmalıdır. Biz bu işlere girerken, özellikle alt ve üst yapıda çalışmalarımıza başladık. Lizinglerle, borçlarla başladık ama Allaha şükürler olsun aldığımız makineler ve teknik ekipmanlarımızla oluşturduğumuz kurumlaşmaya doğru ilerledik.  Belli masraflar yaptığımız gibi belli bedellerde ödedik. Şimdi geriye dönüp baktığımızda Türkiye'de büyük firmalar arasına girmeye hak kazandık. İnsanlarımız hep 'Vanlı Van'da iş yapmaz yatırımını batıya yapar' derlerdi. Tüm olumsuzluklara rağmen Van'ı hiç terk etmedik etmeyiz de. Batıda zincir kurmayı sevenlerden olmadık. Sıcak parayı seven ve rehavete kapılan Vanlı iş adamlarının bir kısmı, birbirlerini çekememezlik yüzünden tutunamadılar" dedi.
 

"ODA SEÇİMLERİNDE HALK İNCE ELEYİP SIK DOKUMALIDIR"


Başbakanın Van temasları esnasında Van'ın birçok sorununu kendilerine ilettiklerini vurgulayan Yunus Gökçenay, "Türkiye ve Doğu'nun incisi Van'a yatırım yapılmalı, Ben Van sevdalısıyım insanlığa ve halkıma yatırımın kapılarını istihdamın kapılarını aralamakla meşgulüm. Siyasete hiçbir zaman sıcak bakmadım. Oda seçimleri yapılarken Van halkı ince eleyip sık dokumalıdır. O makama kültürlü, bilgili, mantıklı, eğitimli kişilerin getirilmesine destek verilmelidir. Altını çizerek söylüyorum burayı asla terk etmeyeceğiz. Birkaç yıl sonra dünyaya açılacağız. Van halkı da bu işten yararlanacaktır.  Sanayi kültürü dalında büyük bir rol oynayacağız. Van'ın turizmine katkı sağlayacağız ve ciddi manada dış ülkelerle samimi hale geldik. Hakikaten Van bu bölgenin İncisidir. Bizde bu inciyi terk etmeyeceğiz ve biz buradayız.  Hal böyleyken yatırımlarımızda burada tüm ailemizle beraber ve tüm çalışma ekibimiz ile beraber ben şahsım başta olmak üzere herkesin evi buradadır. Ege'de bir sürü imkanımız oldu ama biz Van'ı tercih ettik. Bir teknemiz vardı onu da Van'a kazandırmış olduk. İşimizi buraya kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bize ait teknemizi gidip Akdeniz sahillerine bırakmadık ve aynı zamanda diğer iş adamları gibi gidip Akdeniz sahillerini gezmedik. Van'a yatırım yapmaya adadım kendimi buradan da kimse beni koparamayacak" ifadelerini kullandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT