1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yunus Emre Yarışmalarında Heyecan Dorukta

Yunus Emre Yarışmalarında Heyecan Dorukta

Yunus Emre Yarışmalarında Heyecan Dorukta
A+A-

Uluslararası Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası kapsamında açılan film senaryosu yarışması ile tiyatro oyunu yarışmasında başvuru süresi sona erdi. Yunus Emre Senaryo Yarışmasına 73 eser

Uluslararası Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası kapsamında açılan film senaryosu yarışması ile tiyatro oyunu yarışmasında başvuru süresi sona erdi.
Yunus Emre Senaryo Yarışmasına 73 eser başvurdu. Sonuçları 26 Nisan 2013 tarihinde Eskişehir Valiliğinin Resmi İnternet Sitesinden duyurulacak yarışmada birinci gelecek eserin sahibine 50 bin TL, ikinciye 20 bin TL, üçüncü seçilecek eserin sahibine ise 10 bin TL para ödülü takdim edilecek.
Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında açılan bir diğer yarışma olan Yunus Emre Tiyatro Oyunu Yarışmasına ise 24 eser başvurdu. Sonuçları 26 Nisan 2013'te Valilik internet sitesinden açıklanacak yarışmanın birincisi 30 bin TL, ikincisi 20 bin TL, üçüncüsü ise 10 bin TL para ödülünün sahibi olacak.
Yunus Emre Roman Yarışması için başvurular ise devam ediyor. Sonuçları 1 Mayıs 2013 tarihinde açıklanacak olan yarışmada birinci gelecek esere 30 bin TL, ikinci gelecek esere 20 bin TL ve üçüncü gelecek esere 10 bin TL para ödülü verilecek.
Uluslararası Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası kapsamında açılan üç yarışmada da, Yunus Emre'nin dünya görüşü, insan sevgisi ve sanatçı kişiliğinin yaşatılması ve özellikle gençler başta olmak üzere düşüncelerinin bütün kesimlerince tanınması amaçlanıyor.
(GÖ

07.01.2013 18:54:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT