1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Yunanistan ordusuna Türkiye emri!

Yunanistan ordusuna Türkiye emri!

Yunanistan ordusuna Türkiye emri!
A+A-

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos tarafından Yunanistan ordusuna büyük bir tatbikat emri verdiği iddia edildi. Kammenos'un bu emri Türkiye'ye karşı teyakkuzda olmak için verdiği öne sürülüyor.

Türkiye'yi provokasyon yapmakla suçlayan Yunanistan, Silahlı Kuvvetleri'ne askeri teyakkuz durumunu kontrol etmek için tatbikat emri verdi. Sputnik'e konuşan Yunanistan Savunma Bakanlığı’ndan bir yetkili, tatbikat emrinin Savunma Bakanı Panos Kammenos tarafından verildiğinin altını çizdi.

BÜYÜK BİR TATBİKAT GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

İsmi açıklanmayan yetkili, "Teyakkuzda olmak için büyük bir tatbikat gerçekleştiriyoruz. Tarihsel olarak, Türkiye iç sorunlar yaşadığı dönemlerde bunu dışarıya yansıtmaya çalıştı. Bu nedenle hazır durumda bulunmalıyız" dedi.

TÜRK UÇAKLARI HAVA SAHAMIZI İHLAL EDİYOR

Türk uçaklarının pazartesi günü hava sahasını ihlal ettiğini duyuran Yunanistan, söz konusu uçakların uluslararası kurallara uygun olarak uzaklaştırıldığını belirtmişti. Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, iki Türk F-16 çağının pazartesi yerel saatle 13.26’da Midilli, Sakız ve Oinousses adaları arasında Yunanistan hava sahasını ihlal ettiği aktarılmıştı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT