1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yunan Adaları Vizesine Fahiş Zam! Bu kadarda olmaz...

Yunan Adaları Vizesine Fahiş Zam! Bu kadarda olmaz...

Yunan Adaları Vizesine Fahiş Zam! Bu kadarda olmaz...
A+A-

Yunan adaları vizelerine gelen yüzdee yüzlük zam herkesi şok etti. Ani bir kararla tam 2 katına çıkan vize ücretleri 70 euro'ye yani 220 TL civarına yükseldi. Bu zamdan sonra Yunan adalarına gidecek turist sayısında çok ciddi bir kırılmanın olması bekleni

Yunan adaları vizelerine gelen yüzdee yüzlük zam herkesi şok etti. Ani bir kararla tam 2 katına çıkan vize ücretleri 70 euro'ye yani 220 TL civarına yükseldi. Bu zamdan sonra Yunan adalarına gidecek turist sayısında çok ciddi bir kırılmanın olması bekleniliyor. Zam kararı, ilgili konsolosluklara gönderilen yazıyla duyuruldu.

Yunanistan'ın Türkiye sahillerine doğrudan feribot bağlantısı olan Rodos, İstanköy (Kos), Sisam (Samos), Sakız (Chios) ve Midilli adalarında dört yıldır uygulanan bu vize için alınan ücret, önünüzdeki haftadan itibaren zamlanıyor. Yunanistan'a vize için 35 euro, acenteye de 20 ile 25 euro arasında komisyon ödeniyordu. Zamla birlikte vize için ödenecek rakam 70 euroya yükseltildi. Zam kararı, ilgili konsolosluklara gönderilen yazıyla duyuruldu.

Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosluğu Ataşesi ve Vize Şefi Aliki Vrienniou, daha önce alınması gereken polis vize ücretinin şimdiye kadar alınmadığının farkedildiğini belirterek, bu sebeple zam yapıldığını söyledi. 

Yeşil Marmaris Turizm ortağı ve Marmaris Liman İşletmeleri Genel Müdürü Şükrü Tugay ise zamla kapıda vize uygulamasının normal vizeyle aynı fiyata geldiğine dikkat çekerek, "Bu nedenle Yunan adalarına olan talep düşer. Kapıda vizeyle son dakika olarak turistler rahatça gidip gelebiliyordu. Atina'nın zam konusunda geri adım atacağını düşünüyorum." dedi. Güney Ege Turistik Otelciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu da yakında vize ücretini 120 euroya çıkarırlarsa hiç şaşırılmaması gerektiğini söyledi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ da Yunanistan'ın vize zammı uygulamasının çok yanlış olduğunu kaydetti. CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT