1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yüksekova’da okullar açıldı

Yüksekova’da okullar açıldı

Yüksekova’da okullar açıldı
A+A-

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 2016-2017 eğitim öğretim yılı başladı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde okulun ilk gününde öğrencilerin bir kısmı okula giderken, kayıtlı öğrenci sayısında ise büyük düşüş yaşadı. İlçede geçen sene 33 bin öğrenci eğitim görürken, sokağa çıkma yasağı ile beraber birçok ailenin ilçeden göç etmesiyle kayıtlı öğrenci sayısı da bu sene 26 bin civarında kaldı.

Çatışmalardan dolayı 11 okulun kullanılamaz hale geldiği ilçede, 35 okulda eğitim verileceğini dile getiren Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Yüksekova’da FETÖ kapsamında el konulan okulların ise Cumhuriyet İlk - Ortaokulu ve Atatürk Anadolu Lisesi olarak eğitim vereceğini söylediler. Bir ay içinde 4 okulun daha faaliyete geçirileceğini söyleyen Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, çatışmalarda kullanılamaz hale gelen okullarda okuyan öğrencilerin tespit edilip, bu öğrencilerin servislerle okullara götürüleceğini belirtti.

Okulların açılmasın sevenine Hasan Can ise, eğitimden geri kaldıklarını belirterek, yine okulların açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. İHA

A+A-

HABERE YORUM KAT