1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. YÜKSEKOVA’DA 'NOEL BABO'LU YENİ YIL KUTLAMASI

YÜKSEKOVA’DA 'NOEL BABO'LU YENİ YIL KUTLAMASI

YÜKSEKOVA’DA 'NOEL BABO'LU YENİ YIL KUTLAMASI
A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki yılbaşı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. “Noel Babo” lakaplı Abdullah Gezen isimli tiyatrocu, kutlamalara katılarak halkı coşturdu.


Ağa kıyafetleri giyen Abdullah Gezen ve İlyas Babat arkadaşlar, ilçenin Cengiz Topel Caddesi’nden geçen vatandaşlarda halay çekti. İkili ziyaret ettikleri eğlence merkezlerinde söyledikleri Kürtçe ve Türkçe şarkılar söyleyerek vatandaşlara keyifli saatler yaşattı. Yakalarına astıkları “Noel Babo” yazısıyla renkli görüntülere sahne olan ikili ilgi odağı oldu. İkili kendileriyle fotoğraf çekmek isteyen vatandaşları da kırmadı.


Gezen, önceki yılbaşı kutlamalarında göremeye alışık olunan görüntülerin aksine farklı bir görüntü yaşatmaya çalıştıklarını belirterek, “Dünyanın her yerinde birbirine benzer yılbaşı kutlamaları yaşanıyor. Genelde alışkın olunan Noel baba kıyafeti giyinir. Bizler de Yüksekova’daki yılbaşı kutlamalarına biraz renk katmak istedik. Yüksekova’daki vatandaşları biraz daha eğlendirmek istedik. Ve bunun için bir değişiklik yapmaya karar verdik. Bunun için ağa kıyafetleri giyerek aslında komedi yapmaya çalıştık. Biliyorsunuz ki Yüksekova ismi sürekli olaylarla anılıyor. Bizler de bu algıyı kırıp, milletin gülüp eğlenmesinin gündeme gelmesini istedik. Bunun için de barış türküleri söyleyerek barış mesajları vermeye çalıştık. Az da olsa vatandaşları eğlendirebildik. Bunun için de mutluyuz” dedi.
Gezen tüm vatandaşların yeni yılını Kürtçe ve Türkçe olarak kutladı.

A+A-

HABERE YORUM KAT