1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yüksekova'da Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Yüksekova'da Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Yüksekovada Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor
A+A-

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde sürdürülen çalışmalar sonucunda Dağlıca bölgesi hariç tüm köy ve mezra yolları ulaşıma açıldı. Yüksekova'da son zamanlarda aralıklarla yağan kar yağışı ve etkili ola

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde sürdürülen çalışmalar sonucunda Dağlıca bölgesi hariç tüm köy ve mezra yolları ulaşıma açıldı.
Yüksekova'da son zamanlarda aralıklarla yağan kar yağışı ve etkili olan tipi nedeniyle kapanan köy yollarını açma çalışmaları sürüyor. İl Özel İdaresi'ne bağlı ekiplerin sürdürdüğü geceli gündüzlü çalışmalarının ardından Dağlıca bölgesi hariç tüm köy ve mezra yolları ulaşıma açılırken, kapalı olan diğer köy yollarını açma çalışmaları ise aralıksız sürüyor. Gece etkili olan tipi nedeniyle ulaşıma kapanan ve ilçeye 15 kilometre uzaklıktaki Güldere köy yolu ile yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Yeniışık köyü yolu, ekiplerin 5 gün önce başlattığı hummalı bir çalışmanın ardından dün akşam yeniden ulaşıma açıldı.
Yeni Işık köyü Muhtarı Faruk İpek, yağan yağışlar nedeniyle bir hafta boyunca köy yollarının kapalı olduğunu belirterek, "Şu an yollarımız açılıyor. Sık sık yaşanan kar yağışı nedeniyle açık yollarımız tekrar kapanıyor. Şu an için köyün en büyük problemi olan ulaşım sıkıntısı giderilmiş oldu. Çalışma yürüten bütün ekiplere teşekkür ediyoruz" dedi.
Makine operatörü Recep Yılmaz ise, vatandaşların mağdur olmaması için gece gündüz çalıştıklarını söyleyerek, "Bölgeye çok fazla kar yağıyor. Biz de zor şartlarda hizmet vermeye çalışıyoruz. Ben ve arkadaşlarım kapalı yolları açmak için gece gündüz çalışıyoruz. Vatandaşa hizmeti götürmek için çalışmalarımız sürecek" dedi.
(SH-MSA-Y)

04.02.2013 13:56:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT