1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yüksekova'da Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Yüksekova'da Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Yüksekovada Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor
A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, Karayolları ve Belediye Başkanlığı ekipleri kar temizleme çalışmalarına gece-gündüz devam ediyor. Kar yağışının son günlerde yerini soğuk havaya bıraktığı ilçede, h

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, Karayolları ve Belediye Başkanlığı ekipleri kar temizleme çalışmalarına gece-gündüz devam ediyor.
Kar yağışının son günlerde yerini soğuk havaya bıraktığı ilçede, hummalı bir kar temizleme çalışması başlatıldı. Çarşı merkezinin ara sokaklarında biriken karlar belediye ekipleri tarafından kamyonlara doldurulup şehir dışına çıkartılırken, ilçeye bağlı köy yollarının da büyük bir bölümünün ulaşıma açıldığı bildirildi.
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Yüksekova Belediye Başkanı Ercan Bora, çalışmaların çarşının arka sokaklarında başlatıldığını belirterek, "Biz kar yığınlarının temizlenmesi için gerekli çalışmalar başlattık. Çarşı merkezinde yığılan karların kütlelerini kamyonlarla şehir dışına çıkartıyoruz. İlçedeki bütün mahalle yollarını da açmış durumdayız. Ekiplerimiz çalışmalarını gece-gündüz sürdürüyor" dedi.
(SH-MET-Y)

14.01.2013 14:01:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT