1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yüksekova'da Karla Mücadele

Yüksekova'da Karla Mücadele

Yüksekovada Karla Mücadele
A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy yolları yeniden açılıyor. Önceki gün başlayan ve aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açma çal

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy yolları yeniden açılıyor.
Önceki gün başlayan ve aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açma çalışmaları sürüyor. İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler, iki gündür sürdürdüğü geceli gündüzlü çalışmaların ardından 35 köy yolunu ulaşıma açılırken, kapalı olan diğer 24 köy yolunu açma çalışmaları ise aralıksız devam ediyor. Karlı köyüne bağlı Karabey mezrası Muhtarı Kerem Özcanan, yağan yağışlar nedeniyle köy yollarının kapandığını belirterek, "Şu an yollarımız açılıyor. Köyümüz riskli bir bölgede yer aldığı için çığ tehlikesi yaşıyoruz. Köyümüzün bulunduğu bölge itibariyle çığ tehlikesinin olduğunu yetkililere bildirdik, fakat şimdiye kadar çığı engellemek için herhangi bir çalışma başlatılmadı. Çalışma yürüten bütün ekiplere teşekkür ediyoruz" dedi.
İl Özel İdaresi Yüksekova Şantiye Şefliği yetkilileri ise, şimdiye kadar 35 köy yolunu ulaşıma açtıklarını belirterek, kapalı olan diğer köy yollarını da yarına kadar açmayı planladıklarını söyledi.
Öte yandan, yer yer elektrik kesintilerinin yaşandığı ilçede vatandaşlar arızanın bir an önce giderilmesini istedi.
(SH-MSA-Y)

30.01.2013 12:40:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT