1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yüksekova'da Elektrik Kesintilerine Tepki

Yüksekova'da Elektrik Kesintilerine Tepki

Yüksekovada Elektrik Kesintilerine Tepki
A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bazı esnaf ve vatandaşlar elektrik kesintilerine tepki gösterdi. Çarşı merkezinde bir araya gelen esnaf ve vatandaşlar, ilçe merkezinde sık sık yaşanan elektrik kesi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bazı esnaf ve vatandaşlar elektrik kesintilerine tepki gösterdi.
Çarşı merkezinde bir araya gelen esnaf ve vatandaşlar, ilçe merkezinde sık sık yaşanan elektrik kesintilerine tepki göstermek için TEDAŞ Yüksekova Şefliği'ne giderek kesintilere karşı önlem alınmasını istedi. Esnaflardan Cesim Karay, kesintiler nedeniyle defalarca TEDAŞ'a gittiğini söyleyerek, "Elektrikler sürekli kesildiği için iş yapamıyoruz. Mum ışığında müşteri bekliyoruz. Müşteri gelse de hizmet veremiyoruz. Elektrik kesintileri bizi çok zor durumda bırakıyor" dedi.
TEDAŞ Yüksekova Şube Şefi Şevket Aydın da, ilçedeki elektrik kesintilerinin nedeninin kaçak elektrik kullanımı olduğunu belirtti. Aydın, "Yetkililerle sorunun çözülmesi için sürekli yazışıyoruz. Bizim trafo alma yetkimiz yok. Fakat yaşanan sorunu rapor haline getirip üst makamlara bildirdik. Bize bu konuda henüz bir cevap gelmedi. Yeni bir trafonun gelmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Kaçak elektrik kullanımı nedeniyle trafolara fazla yükleme oluyor" diye konuştu.
(SH-MSA-Y)

01.01.2013 14:52:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT