1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yüksekova'da Dondurucu Soğuklar

Yüksekova'da Dondurucu Soğuklar

Yüksekovada Dondurucu Soğuklar
A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, kar yağışının ardından dondurucu soğuklar etkili olmaya başladı. Hava sıcaklığı yer yer eksi 29 dereceye kadar düştüğü ilçede, özellikle araç sürücüleri ve esnaf ciddi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, kar yağışının ardından dondurucu soğuklar etkili olmaya başladı. Hava sıcaklığı yer yer eksi 29 dereceye kadar düştüğü ilçede, özellikle araç sürücüleri ve esnaf ciddi sıkıntılar yaşıyor.
Bölgedeki kar yağışı, son günlerde yerini dondurucu soğuklara bıraktı. Son iki gündür kar yağışının olmadığı Yüksekova'da, hava sıcaklığı geceleri sıfırın altında eksi 29 dereceye kadar düşüyor. Aşırı soğuklar hayatı olumsuz etkilerken, vatandaşlar donan araçlarını, depolarının altında ateş yakarak çalıştırmak için büyük çaba gösteriyor. Yılın en soğuk gecelerinin yaşandığı ilçede çatı saçaklarında buz kütleleri oluşurken, vatandaşlar donan iş yeri kepenklerinin kilitleri altında ateş yakarak açmaya çalışıyor.
Yüksekova Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü yetkilileri, havaların eksi 29 dereceye kadar düştüğünü ve bu nedenle de dün gece yılın en soğuk gecelerinden birisinin yaşandığını söyledi. Yetkililer, vatandaşları soğuklara karşı iyice korunmaları konusunda da uyardılar.
(SH-EÇ-MET-Y)

12.01.2013 14:02:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT