1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yüksekova'da Arızalanan Su Sondaj Sistemi Onarıldı

Yüksekova'da Arızalanan Su Sondaj Sistemi Onarıldı

Yüksekovada Arızalanan Su Sondaj Sistemi Onarıldı
A+A-

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde yüzde 40'lık su ihtiyacını sağlayan ve dün akşam saatlerinde arızalanan su sondajı sisteminde onarım çalışmaları tamamlandı. Edinilen bilgiye göre ilçenin Yeni ve Es

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde yüzde 40'lık su ihtiyacını sağlayan ve dün akşam saatlerinde arızalanan su sondajı sisteminde onarım çalışmaları tamamlandı.
Edinilen bilgiye göre ilçenin Yeni ve Esenyurt, mahalleleri ile çarşı merkezinin su ihtiyacını karşılayan su sondajı dün akşam saatlerinde arızalandı. Sabahın erken saatlerinde Yüksekova Belediyesi Su işler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler arızanın meydana geldiği sondajda çalışma başlattı. Ekiplerin 4 saatlik çalışması sonucunda arıza giderildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Su işleri Müdürü İsmet Taşçı, arızanın elektrik düzensizliğinden kaynaklandığını belirterek, "Sondajlarımız faal bir şekilde çalışmadığı için depolarımız tam dolmuyor ve böylece istemeyerek de olsa su kesintileri yaşanıyor. Arızalardan kaynaklı meydana gelen su kesintileri için halkımızdan özür diliyoruz" dedi.
(SH-MET-Y)

17.12.2012 13:36:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT