1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yüksekdağ: Van'da 8'de 8 Yapacağız!

Yüksekdağ: Van'da 8'de 8 Yapacağız!

Yüksekdağ: Van'da 8'de 8 Yapacağız!
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerde 8 milletvekilinin 8’ini de alacaklarını söyledi.


İtfaiye Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 7 Haziran seçimlerinde çalışarak helal yoldan başarı elde ettiklerin belirtti. Seçim otobüsü üzerinde az sayıdaki partililere seslenen Yüksekdağ, 1 Kasım'da da bundan dolayı daha büyük bir başarı elde edeceklerini vurgulayarak, “Bu seçimde Van’da 8’de 8 yapacağız” dedi.

Vanlıların verdikleri sözü bir kez daha tutacağını belirten Yüksekdağ, direniş ve inatla büyük bir zaferle seçimden çıkacaklarını söyledi. Yüksekdağ, "1 Kasım seçim kampanyasını ölümle yapanlara karşı yaşamla, direnişle, barışla yapacağız. Onlar ilk kurşunu sıktıklarında ve çözüm süreci masasını devirdiklerinde zaten yenilmişlerdi. Bizim 7 Haziran'daki başarımızı hazmedemeyenler ülkeyi kaosa, siyasi krize soktular. Çok büyük bir savaşın fitilini ateşlediler. Biz helal yollarla kazandık. Kaybetmeyeceğiz. Ama siz haram yolla kazandınız, bu kez kazanamayacaksınız" dedi.

Mitinge rağbetin çok az olduğu gözlemlenirker, mitinge HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bekir Kaya, HDP’nin Van milletvekili adayları ve vatandaşlar katıldı.

hdp-van-mitingi.jpg

hdp-van-mitingi-001.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

4 Yorum