1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yüksekdağ: Savaşı Egemenler, Barışı Halk Yapar!

Yüksekdağ: Savaşı Egemenler, Barışı Halk Yapar!

Yüksekdağ: Savaşı Egemenler, Barışı Halk Yapar!
A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Van Büyükşehir Belediye eş başkanları Bekir Kaya ve Hatice Çoban’ı makamında ziyaret etti.


HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Van Büyükşehir Belediye eş başkanları Bekir Kaya ve Hatice Çoban’ı ziyaret etti. Hakkari ve Van kapsamında bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Yüksekdağ, “Bugün Edremit ve İpekyolu belediyelerimizi ziyaret ettik. Birçok belediye başkanımız tutuklanmıştı ve birçok belediye de aynı zamanda tutuklanma tehdidi ve baskısı ile karşı karşıya. Bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü, uzun bir dönemden bu yana Türkiye’de barış isteyenler, barış umudunu dile getirmek için alanlara çıkıyor. Barış dilekleri yükseltilir alanlarda, meydanlarda ve barış istenir. Biz bu sefer Türkiye’de ve Kürdistan’da yine çok yoğun bir savaş ortamı içerisinde bu barış dileğini yükseltiyoruz, barışı diliyoruz yeniden. Ama ben şuna inanıyorum; barışı isteyenler, barış için mücadele edenler, barış için direnmeyi bilenler, bu topraklarda aynı zamanda siyasi iktidarın yapmadığını yapacak. Barışı yapacak. Bu ülkede, bu memlekette savaşı egemenler yapar, barışı da halklar yapar, halklar yapacak. Bizler bu halkın siyasetçileri olarak savaşı yapan egemenlere karşı barışı yapan halkların iradesini en güçlü biçimde ayağa dikeceğiz” dedi.

Yapılan ziyaretin ardından Figen Yüksekdağ ve Kamuran Yüksek, beraberindeki milletvekili ve belediye eş başkanları ile birlikte Hacıbekir Mahallesi’ne gitmek üzere bulundukları yerden ayrıldılar.

3-327.jpg

4-257.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT