1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yüksekdağ: Sarayın Değil, Halkın Muhtarı Olun!

Yüksekdağ: Sarayın Değil, Halkın Muhtarı Olun!

Yüksekdağ: Sarayın Değil, Halkın Muhtarı Olun!
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Van’da görev yapan muhtarlarla bir araya gelerek, “Sarayın değil, halkın muhtarı olun” dedi.


HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, merkez ilçelerin muhtarlarıyla Van TSO’da bir araya geldi. Burada konuşan Yüksekdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düzenlediği muhtarlar toplantısına göndermede bulunarak, “HDP’nin muhtarları ağırlayacak bir sarayı yok. Halkla iç içe ve halkın içinde muhtarları ağırlamaktan şeref duyuyoruz. Sizin devlet tarafından sürekli tehdit altında tutulduğunuzu biliyoruz. Ama şunu bilin ki tehdit edenlerin hiçbir zaman halkta karşılığı olmadı, olmayacak. Bizimle yürüyen ve bizi destekleyen hiç kimseyi yarı yolda bırakmadık. Sarayın muhtarı olmayın halkın muhtarı olun” diye konuştu.

Yüksekdağ, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına da dikkat çekerek şunları söyledi: “Türkiye’de iki gündür Cumhuriyet bayramı kutlanıyor. Ancak ben ortada kendi iradesi ile seçilebilen, kendi kendini yöneten bir irade ve siyasi yönetim görmüyorum.Tekçilik üzerine kurulmuş tek saray, tek kişi cumhuriyetinin dışında bir irade yönetimi yok. 12 Eylül 1980 darbesinden bu yana halkın iradesine böyle bir darbe vurulduğu görülmemiştir. 1 Kasım seçimlerinde bu tekçiliğe, bu baskıya karşı muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımız ve halkımızla birlikte bu gidişata son noktayı koyacağız.”

Yüksekdağ’ın konuşmasının ardından toplantı muhtarların söz aldığı soru-cevap bölümüyle sona erdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT