1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. Yüksekdağ: Başka bir darbe olabilir!

Yüksekdağ: Başka bir darbe olabilir!

Yüksekdağ: Başka bir darbe olabilir!
A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Diyarbakır'da katıldığı bir programda, "Yarının ne olacağı belli değil" diyerek, "Başka bir darbe bela olabilir" dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Diyarbakır'da Abdullah Öcalan'dan darbe girişiminin ardından haber alınmadığı gerekçesiyle DBP binasında dün açlık grevine giren ve aralarında HDP milletvekillerinin de bulunduğu 50 kişiyi, ziyaret etti.

"BİR SABAH DARBEYLE UYANABİLİRSİNİZ"

Yüksekdağ burada yaptığı konuşmasında FETÖ darbe girişiminin ardından yarının ne olacağını kimsenin bilmediğini kaydederek şöyle konuştu:

"Başta iktidar partisi olmak üzere Türkiye toplumda hiç kimse yarını göremiyor. Yarının ne olacağını bilemiyor. Bir sabah darbeyle uyanabilirsiniz. Darbeyi püskürttük derken, başka bir darbe başınıza bela olabilir. Bir gün savaşın çok daha büyüdüğünü ve tırmandığıyla bölgesel bir savaşın içerisinde olduğunuz gerçeğiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bir gün o çok güvendiğiniz iktidarınız, koltuklarınız, ayrıcalıklarınız ellerinizden altınızdan kayıp gidebilir."

Sadece Haber

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum