1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yüksek Seçim Kurulu'na Balıkesirli Başkan

Yüksek Seçim Kurulu'na Balıkesirli Başkan

Yüksek Seçim Kuruluna Balıkesirli Başkan
A+A-

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) yeni başkanı Yargıtay 17. Hukuk Dairesi üyesi olarak görev yapan Sadi Güven oldu. Balıkesirli bürokrat daha önce de bir çok önemli makamda görev yapmıştı. YSK Başkanlığı

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) yeni başkanı Yargıtay 17. Hukuk Dairesi üyesi olarak görev yapan Sadi Güven oldu. Balıkesirli bürokrat daha önce de bir çok önemli makamda görev yapmıştı. YSK Başkanlığına Sadi Güven'in getirilmesi memleketi Balıkesir'de sevinçle karşılandı.

SADİ GÜVEN KİMDİR?
YSK Başkanı Sadi Güven, Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde 24 Haziran 1955'te doğdu. Dursunbey Lisesini bitiren Güven, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul hakim adayı olarak mesleğe başladı. Sadi Güven; Narman, İslahiye Sorgu Hakimliği, İslahiye, Malkara, Fethiye, Ankara hakimliği, Ankara Ticaret Mahkemesi Başkanlığı ve Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
13 Temmuz 2008 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Sadi Güven son dört buçuk yıldan beri Yargıtay 17. Hukuk Dairesi Üyesi olarak görev yapıyordu. YSK Başkanı Sadi Güven evli ve 1 çocuk babası.
(HD-YU-MŞ)

25.01.2013 11:41:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT