1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yüksek Atlama Türkiye Şampiyonu Nazilli'den

Yüksek Atlama Türkiye Şampiyonu Nazilli'den

Yüksek Atlama Türkiye Şampiyonu Nazilliden
A+A-

Nazilli'de yaşayan 13 yaşındaki Berkay Şimşek, Türkiye 16 Yaşaltı Salon Stletizm Şampiyonasında 647 sporcu arasında zoru başararak birinci oldu. Berkay Şimşek, atletizm branşında yüksek atlama dalı

Nazilli'de yaşayan 13 yaşındaki Berkay Şimşek, Türkiye 16 Yaşaltı Salon Stletizm Şampiyonasında 647 sporcu arasında zoru başararak birinci oldu.
Berkay Şimşek, atletizm branşında yüksek atlama dalında Türkiye şampiyonasına giderek Nazilli'yi ve Aydın'ı temsil etme şansı bulduğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Burada da çok çalışmamın neticesinde 1,52'lik derece ile yüksek atlamada Türkiye 1.'si oldum. Ayrıca Uzun atlamada da 4,63'lük derece ile Türkiye 6.'sı oldum. Ayağımda bir ağrı olduğu için bir gece öncesi buz tedavisi uyguladım ama gene de iyi bir başarı elde ettim. Bu başarıyı elde etmemde bana büyük yardımları olan öncelikle beden eğitimi öğretmenim Ramazan Kubus'a ve okul idarecilerine teşekkür ediyorum. Derslerime de çok çalışıyorum ve başarılıyım ama sporu da çok seviyorum. Yüksek Atlama da milli sporcu olarak Türk Bayrağı'nı ulusal yarışmalarda dalgalandırmak istiyorum. Ama işte eğitim ve sporculuk noktasında kararsızım. Önümüzdeki günlerde alacağım başarılar bunda etkili olacak" ifadelerini kullandı.
Baba Nazım Şimşek da, oğlu Berkay'ın başarısından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Başarılarının devamını dilediğini ifade eden Şimşek, "Allah muvaffak etsin. Vatana millete hayırlı olmasını diliyoruz. Kendisinin okuldan öncede spora karşı bir ilgisi ve becerisi vardı. Okul öğretmenimizin yönlendirmesi ve çalışmaları ile bu başarıyı elde etti. Kendisi başta olmak üzere tüm okul öğretmenlerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Berkay'ın Beden Eğitimi Öğretmeni Ramazan Kubus ise; "Okulumuzdaki tüm öğrencilerimizi en az bir spor branşı ile buluşturduk ve bu sırada da bazı branşlarda başarılı olan öğrencilerimizle yarışmalara da katılıyoruz. Berkay ile 2 yıldır çalışma fırsatı bulduk. Berkay geçen yıl fırlatma topu dalında il ve bölge birinciliği ile Türkiye 5.'ciliği başarısı var. Berkay ile kulüp saatlerimizde çalışma fırsatı buluyoruz. Hedefimiz Berkay'ın daha iyi yerlere gelmesini sağlamak. Bunun için kendisiyle çalışmaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu. Kubus konuşmasında okulda eğitim gören öğrencilerin yarıya yakının okul kulübü adına lisanslı sporcu olduğunu ifade ederek; "Okulumuzda futbol, basketbol , voleybol, taekwondo, jimnastik ve atletizm branşlarında eğitim veriliyor. Bir öğrencimizin en az bir spor üzerinde uzmanlaşması hedefimiz" dedi.
(ÜÖ-MB-İK)

28.01.2013 16:58:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT