1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yüceer: "bugün Aksoy'un Eksikliğini Daha Fazla Hissediyor Ve Onun Bıraktığı Boşluğu Daha İyi Anlıyoruz"

Yüceer: "bugün Aksoy'un Eksikliğini Daha Fazla Hissediyor Ve Onun Bıraktığı Boşluğu Daha İyi Anlıyoruz"

Yüceer: bugün Aksoyun Eksikliğini Daha Fazla Hissediyor Ve Onun Bıraktığı Boşluğu Daha İyi Anlıyoruz
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Prof. Dr. Muammer Aksoy'un öldürülmesinin 23. yılında Aksoy'u özlemle andıklarını belirtti. Yüceer, yaptığı yazılı açıklamada, "Ömr

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Prof. Dr. Muammer Aksoy'un öldürülmesinin 23. yılında Aksoy'u özlemle andıklarını belirtti.
Yüceer, yaptığı yazılı açıklamada, "Ömrünü ülkesinin, milletinin, aydınlanmasına, çağdaşlaşmasına adamış, iyi bir hukukçu, akademisyen, Atatürkçü, Cumhuriyet Halk Partili Muammer Aksoy'u insani değerlerden yoksun, eylemleri gibi kendileri de karanlık olan güçlerce hunharca katledilişinin 23. yılında özlemle anıyoruz. Hiç kuşku olmasın ki Muammer Aksoy ve diğer aydınlarımızın mirasını devralan bizler, bize ışık oldukları laik ve demokratik Türkiye yolunda yılmadan ve büyük bir kararlılıkla karanlıkları yırtıp atacak bir iradeye sahibiz. Bugüne kadar açtıkları aydınlık yolda yılmadan yürüdük, bundan sonra da daha büyük bir inanç, azimle, yürümeye devam edeceğiz. Muammer Aksoy, bedenen aramızdan ayrılmış olsa da onun fikirleri, inandığı değerler sonsuza dek yaşayacaktır" dedi.
(ŞG-Y)

31.01.2013 11:59:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT