1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yüce'den Nüfus Eleştirisi

Yüce'den Nüfus Eleştirisi

Yüceden Nüfus Eleştirisi
A+A-

Saadet Partisi Zonguldak İl Teşkilat Başkanı Musa Yüce, Zonguldak'ın nüfusunun azalması ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü'nün açıklamasında Z

Saadet Partisi Zonguldak İl Teşkilat Başkanı Musa Yüce, Zonguldak'ın nüfusunun azalması ile ilgili olarak açıklamada bulundu.
Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü'nün açıklamasında Zonguldak'ın nüfusunun 5 bin 879 kişi azaldığını hatırlatan Yüce, "Bu hafta başında Türkiye İstatistik Kurumu 2012 yılı nüfusu ile ilgili rakamları açıkladı. Kamuoyuna verilen bilgilere göre Türkiye'nin nüfusu 75 milyon 627 bin 384 iken Zonguldak il nüfusu 606,527 olarak belirlenmiş. Nüfus verileri gözden geçirildiği zaman hemen görülür ki, Ülke nüfusu sürekli artıyor iken, İl nüfusumuz devamlı düşmektedir. Türkiye nüfusu 2000 yılından 2012 yılına kadar yüzde 11.54 büyürken, Zonguldak nüfusu 12 yılda 1.47 oranında küçülmüş. Kamuoyu merak içinde soruyor ve cevabını yetkililerden bekliyor? Zonguldak nüfusu neden sürekli olarak düşmekte? Genel olarak bütün illerin nüfusları artmakta iken bizim nüfusumuz neden düşüyor? Yoksa Zonguldak ili gözden mi çıkarıldı? Ama herkes bilmelidir ki, emeğin başkenti Zonguldak Cumhuriyet'in ilk vilayetidir. Önemli bir enerji üssüdür ve daha da önemli ve stratejik tesislere sahip olacaktır. Hiçbir hem şehrimiz karamsarlık içinde olmasın. Belki bugünün yöneticileri bunu hayal bile edemezlerken Milli Görüş Camiası bunların projelerini daha 2007 seçimlerinde seçim beyannamesinde açıkladı. İnşallah en kısa zamanda bu olumsuzlukları aşarak yaşanabilir Bir Zonguldak için kolları sıvayacağız. Karanlığın en yoğun olduğu an, aydınlığa en yakın olduğu zamandır. Her kemalin bir zevali vardır. Saadet Partisi olarak halkımızın gözü kulağı olmaya devam ediyoruz" diye konuştu.
(OA-OA-Y)

30.01.2013 13:04:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT