1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat'ta Suriye İçin Yardım Toplandı

Yozgat'ta Suriye İçin Yardım Toplandı

Yozgatta Suriye İçin Yardım Toplandı
A+A-

Yozgat'ta Cuma namazı çıkışında Suriyeli mülteciler için yardım toplandı. Yozgat Valiliği tarafından Suriyeli vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyası kapsamında Cuma Namazı çıkışında yardım t

Yozgat'ta Cuma namazı çıkışında Suriyeli mülteciler için yardım toplandı.
Yozgat Valiliği tarafından Suriyeli vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyası kapsamında Cuma Namazı çıkışında yardım toplandı. Yozgatlılar Suriye'de Esed yönetiminin uyguladığı zulümde mağdur olan Suriyeliler için başlatılan yardım kampanyasına büyük ilgi gösterdi.
Suriye için yardımda bulunan vatandaşlar Ahmet Şahin, Suriye'de Esed'in zulmüne uğrayan insanlara Allah yardım etsin, "Bizler hepimiz Müslümansız elhamdülillah onlarda bizim kardeşlerimizdir. Sevgili Peygamberimiz buyuruyor ki 'Müslümanların dertleri ile dertlenmeyen bizden değildir' biz o yönüyle efendimizin sünnetine uyarak yardımda bulunduk Azda olsa belki yaralarına bir merhem olur diye düşündük Allah onlara da akıl fikri birlik beraberliklerini sağlasın. Ayrıca 3 tane battaniye birde elbise alıp göndereceğim. İnşallah yaptığımız yardım yerine varır, inşallah o kardeşlerimiz kurtulur cenabı Allah Müslümanlara yardım eder" diye konuştu.
(ÖE-AÖ-Y)

04.01.2013 14:53:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT