1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat'ta Kar Yağışı Sürüyor

Yozgat'ta Kar Yağışı Sürüyor

Yozgatta Kar Yağışı Sürüyor
A+A-

Bütün yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, Yozgat'ta etkisini sürdürüyor. Yozgat'ta dün gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı ve soğuk hava etkili olmaya devam ediyor. Yozg

Bütün yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, Yozgat'ta etkisini sürdürüyor.
Yozgat'ta dün gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı ve soğuk hava etkili olmaya devam ediyor. Yozgat'ta öğrenciler okullarına, vatandaşlar ise iş yerlerine kar yağışı altında gitti.
Birçok vatandaş toplu taşıma araçlarını kullanırken, kar yağışı sonrası kartpostallık manzaralar oluştu. Yozgat Belediyesi karla mücadele ekipleri ise şehir merkezinde kaldırım ve yolları temizleme çalışmasını aralıksız sürdürdü.
Kar yağışı altında okullarına giden öğrenciler, okulların tatil edilmesini istedi. Yozgat Şehiriçi Trafik ekipleri de ticari araçlarda kışlık lastik kontrolü yaptı. Trafik ekipleri araçları durdurarak lastiklerin diş derinliğini ölçtü. Sürücüler, ticari araçlarda kışlık lastik kullanıldığını ancak hususi araçlarda kışlık lastik kullanılmadığından dolayı trafiğin tıkandığını belirterek, "Kışlık lastik uygulaması çok güzel fakat tüm araçlarda zorunlu hale getirilmesi gerekir" dedi.
(ÖE-AÖ-Y)

10.01.2013 13:32:37 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT