1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat'ta Havalar Soğudu Kömür Satışları Arttı

Yozgat'ta Havalar Soğudu Kömür Satışları Arttı

Yozgatta  Havalar Soğudu Kömür Satışları Arttı
A+A-

Yozgat'ta havaların soğumasıyla birlikte kömür satışları arttı. Havaların soğumasıyla birlikte ısınmakta zorlanan vatandaşlar odun ve kömür satan iş yerlerinin yolunu tuttu. Yozgat'ta yıllardır odu

Yozgat'ta havaların soğumasıyla birlikte kömür satışları arttı.
Havaların soğumasıyla birlikte ısınmakta zorlanan vatandaşlar odun ve kömür satan iş yerlerinin yolunu tuttu. Yozgat'ta yıllardır odun ve kömür satışı yapan Ahmet Bozkurt, Yozgat'ın ağır kış şartlarının yaşandığı illerin başında geldiğini belirterek, "Halkımız genelde odun kömür ihtiyacını ağustos ayından itibaren karşılamaya başlıyor. Fakat bazı vatandaşlarımızda son ana bırakıyor. Havalar soğuyup, kar yağınca odun ve kömür satışlarında artış yaşanıyor." dedi.
Doğalgaz fiyatlarının zamlanmasından dolayı da odun ve kömüre talebin arttığını ifade eden Bozkurt, "Havalar geçen yıla göre bu yıl biraz daha erken soğudu. Dolayısıyla vatandaşların bir kısmı kömür almamıştı. Son günlerde hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesiyle birlikte bizim de satışlarımız arttı." diye konuştu.
Bozkurt, ithal kömürlerin tonunun 530, yerli kömürün fiyatının 400 TL, 20 kiloluk bir torba odunun ise 10 TL'den satıldığını sözlerine ekledi.
(ÖE-SK)

15.12.2012 16:58:24 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT