1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat'ta 13 Okula Beyaz Bayrak

Yozgat'ta 13 Okula Beyaz Bayrak

Yozgatta  13 Okula  Beyaz Bayrak
A+A-

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Beyaz Bayrak Sertifikası" projesi kapsamında Yozgat'ta belirlenen kriterlere uyan 13 okul Beyaz Bayrak ve Sertifika ile ödüllendirildi. Valili

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Beyaz Bayrak Sertifikası" projesi kapsamında Yozgat'ta belirlenen kriterlere uyan 13 okul Beyaz Bayrak ve Sertifika ile ödüllendirildi. Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen ödül törenine Yozgat Valisi Aldulkadir Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Garnizon Komutanı Albay Recep Yalçınkaya ve okul müdürleri katıldı. Törende konuşan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, eğitimde istenilen başarının sağlanması için okulların fiziki ve genel durumu bakımından şartların son derece iyi olması gerektiğini belirterek, okulların beyaz bayrak almak için emek harcadıklarını söyledi. Projenin amacının sağlıklı nesiller yetiştirerek toplum sağlığının geliştirilmesine katkıda bulunmak olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlı'nın ortaklaşa başlatmış oldukları 'Beyaz Bayrak Sertifikası' projesi kapsamında Yozgat'ta anaokulları, ilköğretim okulları ve orta öğretim kurumlarına yönelik hijyen kriterlerinin belirlendiği 66 okulumuzun arasından 13 okulumuz Beyaz Bayrak ve Sertifika ile iki yıllığına ödüllendirmişlerdir. Bu vesile ile ödülü almaya hak kazanan okullarımızı tebrik ediyor ve tüm okullarımızı aynı hassasiyeti göstermeye davet ediyorum" diye konuştu.
Vali Yazıcı'nın konuşmasının ardından, TOKİ Mevlana İlkokuluna, Şehitler Fen Lisesi'ne Sarıkaya Namık Kemal İlkokulu'na, Sorgun Türk Telekom Lisesi'ne, Sorgun Milli Egemenlik Orta Okula'na, Kazankaya Kız Teknik ve Meslek Lisesi'ne, Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezi'ne, Çekerek Osman Durmaz Anadolu Öğretmen Lisesi'ne, Sorgun Gedik Hasnalı Şehit Mustafa Önder İlkolulu'na Sarıkaya Fatih İlköğtetim Okulu'na, Boğazlıyan Karakoç İlkokulu'na, Sorgun Feyzullah Bektaş Ortaokulu'na ve Yenifakılı Cumhuriyet İlkokulu'na beyaz bayrakları ve sertifikaları verildi.
(ÖE-AÖ-Y)

19.02.2013 18:21:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT