1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat Sgk İl Müdürü İsmail Yılmaz'dan Sosyal Güvenlik Destek Pirimi Uyarısı

Yozgat Sgk İl Müdürü İsmail Yılmaz'dan Sosyal Güvenlik Destek Pirimi Uyarısı

Yozgat Sgk İl Müdürü İsmail Yılmazdan Sosyal Güvenlik Destek Pirimi Uyarısı
A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yozgat İl Müdürü İsmail Yılmaz, Sosyal Güvenlik Destek Primi borcu bulunan kişilerin 31 Mayıs 2013 tarihine kadar borçlarını yapılandırarak 18 aya kadar taksitlendirip öde

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yozgat İl Müdürü İsmail Yılmaz, Sosyal Güvenlik Destek Primi borcu bulunan kişilerin 31 Mayıs 2013 tarihine kadar borçlarını yapılandırarak 18 aya kadar taksitlendirip ödeyebileceklerini söyledi.
SGK Yozgat İl Müdürü İsmail Yılmaz, emeklilik veya malullük aylığı alanların 5510 sayılı kanuna göre sosyal güvenlik destek pirimi ödemeleri gerektiğini belirterek, "Yozgat'ta yaklaşık 5 bin kişi emekli olduktan sonra kendi adına bir işyeri açarak çalıştırıp sosyal güvenlik destek primlerini ödemediği tespit edilmiştir. 6111 sayılı kanun hükümlerine göre bu borçlar hesaplanarak yapılandırılacaktır. 19 Ocak 2013 tarihine kadar geçen süre için gecikme cezası ve zammı yerine her bir ay için belirlenmiş TEFE/ÜFE aylık değişim oranları uygulanmak suretiyle borç tespit edilecektir. Borç ödemesi peşin yapılacağı gibi 6-9-12 ve 18 taksit şeklinde de ödenebilecektir" dedi.
Sosyal Güvenlik Destek Primi için son yapılandırma tarihinin 31 Mayıs 2013 olduğunu belirten Yılmaz, "Sosyal Güvenlik Destek Primi borcu olan vatandaşlarımızın bu fırsattan yararlanmasını istiyoruz. Borcu olan vatandaşlarımız SGK il ve ilçe müdürlüklerimize giderek daha detaylı bilgi alabilirler" diye konuştu.
(ÖE-AÖ-Y)

14.02.2013 15:12:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum