1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat Özel İdare Çalışanları Sosyal Denge Zammı İstiyor

Yozgat Özel İdare Çalışanları Sosyal Denge Zammı İstiyor

Yozgat Özel İdare Çalışanları Sosyal Denge Zammı İstiyor
A+A-

Yozgat İl Özel İdare çalışanları, Türkiye'de 78 ilde verilen sosyal denge zammının, Yozgat'ta yapılmadığına dikkati çekerek İl Genel Meclisi üyelerinin, sosyal denge zammı konusunda adım atmasını isti

Yozgat İl Özel İdare çalışanları, Türkiye'de 78 ilde verilen sosyal denge zammının, Yozgat'ta yapılmadığına dikkati çekerek İl Genel Meclisi üyelerinin, sosyal denge zammı konusunda adım atmasını istiyor.
Bem-Bir-Sen Yozgat Temsilcisi Mehmet Şaşmaz, sosyal denge zammının Türkiye genelinde 78 ilde verildiğini ancak Yozgat'ta il genel meclisi üyelerinin bu zammı çalışanlara vermediğini söyledi. Sosyal denge zammı konusunda girişimlerde bulunduklarını ama bir sonuç alamadıklarını ifade eden Şaşmaz, " Oradaki çalışanların çoğunluğu sendikamızın üyesi. Bu konuda bizden talepleri var. Türkiye genelinde 78 ilde bu yapıldı. Ancak, geçen yıl Yozgat eski Valisi Necati Şentürk ve İl Genel Meclisi Başkanlığı nezdindeki girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. Bu zamdaki amaç çalışanların motivasyonun sağlanmasıdır. Yozgat Belediyesi ile sözleşme yeniledik ve burada bu zam çalışanlarımıza yapıldı. İl Genel Meclisi üyelerimiz ile oradaki iş yeri temsilcimiz bire bir görüşmeler yaptı ancak sonuçsuz kaldı. Biz il özel idare müdürlüğünde çalışan işçilerimize de bu zammın biran önce verilmesini istiyoruz" dedi.
(ÖE-AÖ-Y)

14.02.2013 17:43:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT