1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat Özel Ergin Koleji'nden "olumlu Davranış Kartı" Projesi

Yozgat Özel Ergin Koleji'nden "olumlu Davranış Kartı" Projesi

Yozgat Özel Ergin Kolejinden olumlu Davranış Kartı Projesi
A+A-

Yozgat Özel Ergin Koleji 2. Sınıflarda uyguladığı "Olumlu Davranış Kartı" projesinden, olumlu sonuçlar aldı. Yozgat Özel Ergin Koleji Müdürü Ali Acar, öğrencilerin olumlu davranışlarını artırıp, ol

Yozgat Özel Ergin Koleji 2. Sınıflarda uyguladığı "Olumlu Davranış Kartı" projesinden, olumlu sonuçlar aldı.
Yozgat Özel Ergin Koleji Müdürü Ali Acar, öğrencilerin olumlu davranışlarını artırıp, olumsuz davranışlarını azaltarak pozitif düşünmeye yönlendirmek için 2. Sınıf öğrencilerine yönelik "Olumlu Davranış Kartı" projesini hayata geçirdiklerini belirterek, " Kasım ve Aralık ayında uygulanmaya başlanan projenin amacı olumlu davranışları artırıp olumsuz davranışların ise azalmasını sağlamak. Proje kapsamında öğrencilerimizi 5 kişiden oluşan pembe, sarı, yeşil, mavi olmak üzere 4 renkten grup oluşturduk. Hafta içerisinde öğrencilerin olumlu davranışlarına grubuna göre kendi kartından veriyoruz, olumsuz davranışlarda ise verilen kartları geri alıyoruz. Her Cuma günü kartları topluyoruz, en fazla olumlu davranış kartı alan grup birinci oluyor ve birinci olan grubu ödüllendiriyoruz. Bu hafta birinci lan pembe kartlar grubunu Yimpaş'ta yemekle ödüllendirdik" dedi.
Olumlu kart davranışlarında öğrenciler birbirlerini sürekli olumlu davranış yapmaya yönlendirdiğini ifade eden Acar, "Bu şekilde öğrenciler arasında her zaman olumlu davranış yönleri artıyor, öğrenciler olumsuz davranışlarda ise birbirlerini ikaz ediyorlar. Bu projeyi uygulamaya koyan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyrum" diye konuştu.
(ÖE-AÖ-Y)

06.01.2013 15:20:30 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT