1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat Özel Ergin Koleji'nden En Çok Kitap Okuyan Öğrencilere Madalya

Yozgat Özel Ergin Koleji'nden En Çok Kitap Okuyan Öğrencilere Madalya

Yozgat Özel Ergin Kolejinden En Çok Kitap Okuyan Öğrencilere Madalya
A+A-

Yozgat Özel Ergin Koleji en çok kitap okuyan öğrencilerine madalya verdi. Yozgat Özel Ergin Koleji, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemi içerisinde sınıf öğretmenleri tarafından belirlenen

Yozgat Özel Ergin Koleji en çok kitap okuyan öğrencilerine madalya verdi.
Yozgat Özel Ergin Koleji, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemi içerisinde sınıf öğretmenleri tarafından belirlenen ve öğrencilerin kendi aldıkları kitaplar okumaları ve okudukları kitaplardan düzenli olarak sınav yaptı. Okul yönetimi dereceye giren öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.
Özel Ergin Koleji Müdürü Ali Acar, öğrenciler arasında kitap okum alışkanlığını kazandırmak ve okuduklarını daha iyi anlamalarını sağlamak için kitap okuma kampanyaları yaptıklarını belirterek, "Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz tarafından önerilen kitapları yada kendi istedikleri kitapları okudular. Daha sonra okunan kitaplardan sınav yapıldı. Yapılan sınavlarda en çok birinciliği elde eden öğrencilerimizi madalya ile ödüllendirdik. Bu tür etkinliklerimizi ikinci dönemde sürdüreceğiz" dedi.
Kitap okumaya büyük önem verdiklerini dile getiren Acar, öğrencilere yarıyıl tatilinde de kitap okumaları konusunda önerilerde bulunduklarını sözlerine ekledi.
(ÖE-AÖ-Y)

27.01.2013 16:53:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT