1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat Maltepe Dershanesi Veli Bilgilendirme Semineri Düzenledi

Yozgat Maltepe Dershanesi Veli Bilgilendirme Semineri Düzenledi

Yozgat Maltepe Dershanesi Veli Bilgilendirme Semineri Düzenledi
A+A-

Yozgat Maltepe Dershanesi veli bilgilendirme semineri düzenledi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda düzenlenen ve çok sayıda velinin katıldığı seminere konuşmacı olarak katılan Yozgat Maltepe

Yozgat Maltepe Dershanesi veli bilgilendirme semineri düzenledi.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda düzenlenen ve çok sayıda velinin katıldığı seminere konuşmacı olarak katılan Yozgat Maltepe Dershanesi Müdürü Hasan Çağlayan, öğrencinin başarısını artıran faktörler ve yeni eğitim modelleri hakkında bilgi verdi. Öğrencini başarası için takip ve disiplinin çok önemli olduğunu ifade eden Çağlayan,"Veli olarak ne kadar çok işimiz olursa olsun, çocuğumuzu takip etmeliyiz. Takip ederken de güveni asla sarsmamalıyız, çocuğumuza hem güvenceğiz, hem de takip edeceğiz. Okulda yada dershanede öğretmenlerin verdiği ödevleri veya testleri çözüp çözmediğini mutlaka kontrol edip, çözemediği konulara yardım edebiliyorsak yardım etmeliyiz, edemiyorsak tekrar öğretmenlerine yönlendirmeliyiz. Gece yarısı da olsa çocuğun verilen testleri çözüp çözmediğini kontrolünü yapmalıyız" dedi. Çağlayan seminerin bir bölümünde ise velilere yeni eğitim modeli hakkında bilgi verdi.
Daha sonra Maltepe Dershanesi tarafından ortaokullarda öğrenim gören öğrenciler arasında düzenlenen Altın Çocuklar Sınavı'nda dereceye giren 5-6-7'inci sınıf öğrencilerinde ilk üçe girenleri çeyrek altın ile 4-5-6 ve 7'inci olan öğrencileri ise çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Maltepe Dershanesi Müdürü Çağlayan, dershane olarak Yozgat eğitimine katkı sağlamaya çok büyük gayret sarf ettiklerini sözlerine ekledi.
(ÖE-AÖ-Y)

27.01.2013 16:53:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT