1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat Eski Askerlik Şubesi Kent Belleği Müzesine Dönüştürülüyor

Yozgat Eski Askerlik Şubesi Kent Belleği Müzesine Dönüştürülüyor

Yozgat Eski Askerlik Şubesi Kent Belleği Müzesine Dönüştürülüyor
A+A-

Yozgat Eski Askerlik Şubesi Binası'nın Kent Belleği Şehir Müzesine dönüştürülmesi için çalışmalar başladı. Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ve Milli Saraylardan gelen teknik ekip tarihi binada i

Yozgat Eski Askerlik Şubesi Binası'nın Kent Belleği Şehir Müzesine dönüştürülmesi için çalışmalar başladı.
Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ve Milli Saraylardan gelen teknik ekip tarihi binada inceleme yaptı. Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, 1894 yılında yapılan tarihi binanın yıllardan beri Askerli Şubesi olar hizmet verdiğini belirterek, "Askerlik şubesinin yeni yerine taşınmasıyla burası boş kaldı. Bizde Yozgat Belediyesi olarak bu tarihi ecdat yadigarı binanın amacına uygun projelendirerek Kent Belleği Müzesi düşündük ve nunla ilgili çalışmaları başlattık" dedi.
Binanın restorasyonun yapılacağını ifade eden Başkan Başer, "Kaynak açısından da hemşehrimiz TBMM Başkanı Sayın Çemil Çiçek beyin himayelerinde buranın restorasyonunu yapacağız, şuanda da Milli Saraylardan meclis başkanımızın talimatıyla görevlendirilen teknik elemanlar inceleme yapıyor. İncele sonucunda rapor hazırlanacak, daha sonrada sağlanan kaynak ile de restorasyonu tamamlanarak. Binada restorasyon işlemleri tamamlandığında şehrimize kent belleği şehir müzesi olarak hizmet sunacak" diye konuştu.
(ÖE-AÖ-Y)

29.01.2013 15:09:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT