1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat Belediyesi Kentsel Dönüşüm İçin Toki İle Anlaştı

Yozgat Belediyesi Kentsel Dönüşüm İçin Toki İle Anlaştı

Yozgat Belediyesi Kentsel Dönüşüm İçin Toki İle Anlaştı
A+A-

Yozgat Belediyesi, Eski Sanayi Sitesi'nde kentsel dönüşüm için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile anlaşma sağladı. Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Ankara'da TOKİ Başkalığında görüşme y

Yozgat Belediyesi, Eski Sanayi Sitesi'nde kentsel dönüşüm için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile anlaşma sağladı.
Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Ankara'da TOKİ Başkalığında görüşme yaparak Eski Sanayi Sitesinde, kentsel dönüşüm için yüzde 34 oran ile anlaşma sağladıklarını belirterek, birkaç gün içerisinde resmi sözleşmeyi imzalayacaklarını söyledi. Eski Sanayi Sitesine modern konutlar yapılacağını ifade eden Başkan Başer, "Eski Sanayi Sitesine 634 konut ile birlikte okul hariç diğer sosyal tesisler yapılacak. Kentsel dönüşüm tamamlandığında ise burası modern bir görünüme kavuşmuş olacak" dedi. Sanayi sitesinde ev, iş yeri ve arsası olan vatandaşlarla görüşeceklerine değinen Başkan Başer, "Burada mülkü olan vatandaşlarımızdan isteyenlere ev isteyenlere ise para verilecek. Ayrıca buradaki kendsel dönüşüm tamamlandığında ikinci etap olarak Menekşe Evlerinde bir çalışma yapacağız" diye konuştu.
(ÖE-ZB-Y)

06.02.2013 16:35:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT