1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat Belediyesi Ağaçlandırma Çalışmalarını Sürdürüyor

Yozgat Belediyesi Ağaçlandırma Çalışmalarını Sürdürüyor

Yozgat Belediyesi Ağaçlandırma Çalışmalarını Sürdürüyor
A+A-

Yozgat Belediyesi yeşil alanları attırma çalışmaları kapsamında Şahin Tepesi'nde 90 dönümlük alanın ağaçlandırıldığını söyledi. Şahin Tepesinde belirlenen 90 dönümlük ağaçlandırma alanında fidan di

Yozgat Belediyesi yeşil alanları attırma çalışmaları kapsamında Şahin Tepesi'nde 90 dönümlük alanın ağaçlandırıldığını söyledi.
Şahin Tepesinde belirlenen 90 dönümlük ağaçlandırma alanında fidan dikimleri sürüyor. Geçtiğimiz hafta öğretmen ve öğrencilerin fidan dikerken bu gün de Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelinin fidan dikimi yaptı. Yozgat Belediye Başkanı Başer, Şahin Tepesi'ne geçen yıl 3 bin engelli vatandaşlar için, 6 bin de öğretmenler günü anısına çam dikildiğini belirterek, "Bugün itibari ile 90 dönümlük alana da belediye park ve bahçeler müdürlüğümüz, belediye personeli adına yapılan kampanya doğrultusunda ağaçlandırdık. Dikilen mavi ladin ve sedir ağaçlarıyla da bir kaç yıl içerisinde bölge tamamen ağaçlandırılmış yeşil alan miktarımız da artmış olacak. İnşallah Şahin Tepesi de Çamlık karşısında ikinci bir ormanımız olacak" diye konuştu.
(ÖE-AÖ-Y)

03.01.2013 18:01:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT