1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat Belediye Personeli Kan Kaybetti

Yozgat Belediye Personeli Kan Kaybetti

Yozgat Belediye Personeli Kan Kaybetti
A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ve belediye personeli Kızılay'a kan bağışında bulundu. Yozgat Belediye Yusuf Başer, belediye olarak Türk Kızılayı Yozgat Şubesi ile birlikte kan bağışı kampanyas

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ve belediye personeli Kızılay'a kan bağışında bulundu.
Yozgat Belediye Yusuf Başer, belediye olarak Türk Kızılayı Yozgat Şubesi ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenlediklerini belirterek, kan bağışının insanlık görevi olduğunu söyledi. Belediye Meclis Salonu'nda personelle birlikte kan veren Başkan Başer, belirli aralıklarla Kızılay'a kan bağışında bulunduklarını belirterek, "Tüm insanlığa hizmet eden Türk Kızılayı, dünyanın neresinde bir felaket olsa şefkat ve merhamet elini oraya uzatarak ihtiyaç sahibi insanların yardımına koşmaktadır. Anlık ihtiyaç olabilecek durumlara her zaman hazırlıklı olmak gerekmektedir. Kan ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı bilinemediği için Kızılay'a kan bağışı konusunda destek vermek gerekiyor. Bugün bizde belediye personelimizle birlikte Kızılay'a kan bağışında bulunuyoruz" dedi.
Kan'ın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Kızılay Yozgat Şube Başkanı Ömer Faruk Dumlupnır'da desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Yusuf Başer'e teşekkür ederek, "Kan vermenin sağlık açısından da pek çok faydası var. Kan vermek hücrelerin yenilenmesini sağlıyor. Vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Yoğun bakımda kan bekleyen onlarca insanımız var. Unutmayalım ki, kan sürekli ihtiyaçtır. Bugün burada kan veren Belediye Başkanımız Yusuf Başer başta olmak üzere tüm personele teşekkür ediyorum" diye konuştu.
(ÖE-AÖ-AÖ-Y)

15.01.2013 16:31:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT