1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yorgancılar Tek Fiyat Tarifesi Üzerinden Çalışacak

Yorgancılar Tek Fiyat Tarifesi Üzerinden Çalışacak

Yorgancılar Tek Fiyat Tarifesi Üzerinden Çalışacak
A+A-

Adana Yorgancılar Odası Başkanı Yahya Yılmaz, meslektaşlarının talepleri doğrultusunda, hizmetlerinin karşılığını almak için tek fiyat tarifesi üzerinden çalışacaklarını söyledi. Yılmaz, üyelerine

Adana Yorgancılar Odası Başkanı Yahya Yılmaz, meslektaşlarının talepleri doğrultusunda, hizmetlerinin karşılığını almak için tek fiyat tarifesi üzerinden çalışacaklarını söyledi.
Yılmaz, üyelerine yönelik düzenlediği yemekli istişare toplantısında, mesleki sorunları dinledi. Yılmaz, kaybolmaya yüz tutan meslekler arasında bulunan Yorgancılığın ayakta kalması için çırak bulamadıklarını, bunun için en az bir çalışanlarına sigorta desteği başta olmak üzere daha fazla devlet teşviki istediklerini söyledi.
El emeği göz nuru ile geçimini temin eden yorgancı esnafının hak ettiği ücreti alabilmesi için tüm esnafın tek fiyat tarifesi üzerinden çalışma talebini yerinde gördüğünü, bunun için bir komisyon oluşturarak, fiyat tarifesi belirleyeceklerini ve gerekli izinleri aldıktan sonra da dağıtımını yapacaklarını kaydetti.
(ADN-Y)

04.02.2013 14:26:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT