1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yörex'te Bir Vanlı!

Yörex'te Bir Vanlı!

Yörex'te Bir Vanlı!
A+A-

Damak Kahvaltı Salonu sahibi Ahmet Cintan, Antalya’da düzenlenen 6. Yöresel Ürünler Fuarı’na (YÖREX) katılarak Van kahvaltısını tanıttı.


'Sizin oraların nesi meşhur' sloganıyla 4 gün süren ve 81 ilin katıldığı YÖREX Fuarı renkli görüntülere sahne olmuştu. Vatandaşların yoğun bir katılım gösterdiği fuarda, Van kahvaltısı standı ziyaretçilerin akınına uğradı. Van kahvaltısı ürünlerinin sergilendiği fuarda, Antalyalılar otlu peynir başta olmak üzere birçok Van ürününün tadına bakma fırsatı yakaladı. Van kahvaltısı ürünlerinin fuarda bulunmasından dolayı memnuniyetini dile getiren ziyaretçiler, Van’a özgü bu ürünlerin 81 ildeki insanlara ulaştırılması gerektiğini vurguladı. Bu yüzden mutlaka her fuarda Van’ı görmek istediklerini anlatan Antalyalılar, Van ürünlerinin tadına varmaları için bu fırsatı kaçırmamaları çağrısında bulundu.

İşletmeci olarak tek başına fuara katılarak gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Damak Kahvaltı Salonu sahibi Ahmet Cintan ise, “Ben her yıl tek başıma bu tür fuarlara katılarak, Van’ın ürünlerini elimden geldiğince tanıtmaya çalışıyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda gösterilen ilgi çok iyi. Zaten otlu peyniri gören gerek Antalyalılar olsun gerekse de bu tadı bilen ziyaretçilerimizle uzun süre sohbetimiz oluyor. Onlara daha çok detaylı bilgiler vererek Van kahvaltısını tanıtıyoruz. Her yıl aynı ilgi ile karşılaşıyoruz” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT