1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yönetmen Özcan Alper Sakaryalılarla Buluştu

Yönetmen Özcan Alper Sakaryalılarla Buluştu

Yönetmen Özcan Alper Sakaryalılarla Buluştu
A+A-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Sinema Günleriyle devam etti. İzlenilen "Sonbahar" filminin ardından, filmin yönetmeni Özcan Alper, izleyicilerin sorularını cevapladı. Alper; "

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Sinema Günleriyle devam etti. İzlenilen "Sonbahar" filminin ardından, filmin yönetmeni Özcan Alper, izleyicilerin sorularını cevapladı. Alper; "Bu tür etkinlikler Türkiye'deki bağımsız sinemanın gelişmesi adına çok önemli bir yer tutuyor" dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Kültür Sanat Etkinlikleri Ocak ayı programı kapsamında 'Sonbahar' filmi gösterildi. Film gösteriminin ardından ödüllü yönetmen Özcan Alper ile film hakkında bir söyleşi gerçekleştirildi. AKM Tiyatro Salonu'ndan gerçekleştirilen programda, Sakaryalı sinemaseverler ilk olarak filmi izledi. En iyi film, En iyi senaryo ve en iyi yönetmen ödüllerine sahip 'Sonbahar' filmi, Sakaryalı sinemaseverler tarafından da beğeni ile karşılandı. Film gösteriminin ardından moderatörlüğünü Ercan Yılmaz'ın üstlendiği söyleşide kısaca filmi anlatan ve programa katılanların sorularını cevaplayan filmin yönetmeni Özcan Alper, kendisine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.
Hopa, Çamlıhemşin ve Kemalpaşa'da çekilen, üniversite öğrencisiyken girdiği cezaevinden 10 yıl sonra çıkan Yusuf'un çocukluk ve gençlik yıllarının izini sürerek geçirdiği son aylarının anlatıldığı filmin ödüllü yönetmeni Özcan Alper; "Belediyelerin bu tür etkinlikler gerçekleştirmesi Türkiye'deki bağımsız sinemanın gelişmesi adına gerçekten çok önemli bir yer tutuyor. Sonbahar, benim ilk uzun metrajlı filmim. Türkçe, Gürcüce ve Hemşince dillerinden oluşuyor. Böyle bir film yapabildiğim için ikinci filmimi çekebilme cesaretini gösterebildim" diye konuştu.
(RKO-RKO)

17.01.2013 12:58:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT