1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yöneticiler Pamukkale'de Buluştu

Yöneticiler Pamukkale'de Buluştu

Yöneticiler Pamukkalede Buluştu
A+A-

Denizli İl Özel İdaresi, kültürel alanda çalışan kurum ve yöneticilerin istihdamının arttırılmasına yönelik 7 ülkenin ortaklaşa düzenlediği projeye ortak oldu. Denizli İl Özel İdaresi, Avrupa Birli

Denizli İl Özel İdaresi, kültürel alanda çalışan kurum ve yöneticilerin istihdamının arttırılmasına yönelik 7 ülkenin ortaklaşa düzenlediği projeye ortak oldu.
Denizli İl Özel İdaresi, Avrupa Birliği Projelerinden 'Hayat Boyu Öğrenme Leonardo da Vinci Yenilikçiliğin Desteklenmesi' programı kapsamında kısa adı CREA.M olan projeye 2011'de ortak olurken, 2013 yılının Kasım ayında sona erecek projeye Türkiye'nin yanı sıra İtalya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Finlandiya ve İspanya da ortak oldu. Kültür alanında çalışan kurum ve yöneticilerin istihdamının arttırılması, kültür alanında çalışmak, üretmek isteyen kişilerin eğitilmesi ve kültür sektörünü canlandırmayı hedefleyen projenin önceki toplantısı geçtiğimiz yıl Nisan ayında İspanya'da yapılmıştı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu ve müdürler proje kapsamında İspanya'ya giderek, müze uygulamalarını yerinde incelemişti. Projenin son toplantısı ise Pamukkale'de yapıldı. İtalya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Finlandiya ve İspanya'daki projeye ortak olan kültür kurumlarının temsilcileri katıldığı toplantıda kültür sektörünün canlandırılması ve bu alanda istihdamın artırılmasına yönelik yapılacak çalışmalar konuşuldu.
(EV-SK-Y)

11.02.2013 16:36:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT