1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yolsuzluk Soruşturmasında 4 Zanlı Adliyeye Sevk Edildi

Yolsuzluk Soruşturmasında 4 Zanlı Adliyeye Sevk Edildi

Yolsuzluk Soruşturmasında 4 Zanlı Adliyeye Sevk Edildi
A+A-

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul, Bodrum ve Marmaris'te düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 3'ü şirket yetkil

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul, Bodrum ve Marmaris'te düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 3'ü şirket yetkilisi, biri kamu görevlisi 4 kişi adliyeye sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile Muğla il genelinde bulunan açık hava reklam alanları ile ilgili ihale yapılmayarak sözleşme yolu ile aynı şirket tarafından işletildiği ve alanların işletilmesi işinde ihale sisteminin denenmediği ve rekabet ortamının yaratılmadığı, yapılan sözleşmelerde kamu yararı gözetilerek daha çok gelir getirecek yöntemler araştırılmadan kamunun zarara uğratıldığı ihale dosyaları ve sözleşme evrakları üzerinde yapılan bilirkişi incelemelerinde 3 ayrı açık hava reklam alanları ihalesine fesat karıştırıldığı tespit edildi. Polis tarafından geçtiğimiz çarşamba günü ihaleye fesat karıştırma ve rüşvet suçuyla ilgili suç organizasyonunun çökertilmesine yönelik Bodrum ve Marmaris ilçeleri ile İstanbul'da düzenlenen operasyonda, firma sahibi olduğu ileri sürülen Y.T., E.A.ve H.Ü.L. ile Marmaris'in Armutalan Belediyesi'nde kamu görevlisi olduğu ileri sürülen Ö.K. isimli 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, "ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet ve kazanç müsaderesi" suçlarından sabah erken saatlerde Bodrum Adliyesi'ne sevk edildi.
(EA-SK-MO-CC-Y)

15.02.2013 10:59:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT