1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yolsuzluk belgeleri mezarlıktan çıktı

Yolsuzluk belgeleri mezarlıktan çıktı

Yolsuzluk belgeleri mezarlıktan çıktı
A+A-

Samsun Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’ndaki 950 bin liralık yolsuzluk olayıyla ilgili tutuklanan belediye çalışanının mezarlığa gömdüğü...

Samsun Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’ndaki 950 bin liralık yolsuzluk olayıyla ilgili tutuklanan belediye çalışanının mezarlığa gömdüğü belediyedeki diğer yolsuzlukların belgelerinin bulunduğu flaş bellek, savcının gözetiminde mezardan çıkartıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından avukatlar aracılığıyla Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’nda evrakta sahtecilik ve yolsuzluk olayıyla ilgili şikayette bulunulması üzerine soruşturma başlatılmış, 950 bin liralık vurgun olayı ortaya çıkmıştı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal ve Bakım Onarım Daire Başkanlığı İkmal Şube Müdürlüğü ambarında hizmet alımı ihalesinde görevli personel Mehmet T. (35) ve ürün alınmış gibi gösterilen firmanın sahibi Mustafa G. (33) tutuklanmıştı. Tutuklu sanıklardan Mehmet T. ve Mustafa G. ile tutuksuz bulunan Ömer H. (35), Hüseyin H. (53), Fahri H. (45) ve Ahmet C.Y. (29) hakkında "resmi evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık" suçlarından Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Belediye çalışanı Mehmet T., yargılandığı davada suçunu itiraf etmişti. Belediyede yapılan diğer yolsuzlukların belgelerinin kendisinde olduğunu itiraf eden Mehmet T., belgeleri gömdüğü yeri göstereceğini söyledi. Soruşturmayı yürüten savcı, Mehmet T.’yi tutuklu bulunduğu Samsun Kapalı Cezaevi’nden alarak, belgelerin gömülü olduğunu söylediği Kıranköy Mezarlığı’na götürdü. Savcı ve Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde Mehmet T., flaş belleği gömdüğü yeri gösterdi. Mehmet T.’nin dedesine ait mezar kazıldığında naylon poşete sarılı pet şişe içinde flaş bellek bulundu. Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri flaş belleği savcıya teslim etti. Mezardan çıkartılan flaş belleğin içinde Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan diğer yolsuzluklarla ilgili faturalar, belgeler, görüntüler, ses kayıtları ve çeşitli evrakların bulunduğu ileri sürüldü.

A+A-

HABERE YORUM KAT