1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yol Kenarında Yaralı Halde Bulunan Şahin Yetkililere Teslim Edildi

Yol Kenarında Yaralı Halde Bulunan Şahin Yetkililere Teslim Edildi

Yol Kenarında Yaralı Halde Bulunan Şahin Yetkililere Teslim Edildi
A+A-

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde iki kişi, yol kenarında buldukları yaralı şahini donmaktan kurtararak yetkililere teslim etti. Akyazı'nın Şerefiye köyü yakınlarında yoldan geçerken gördükleri yaralı şah

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde iki kişi, yol kenarında buldukları yaralı şahini donmaktan kurtararak yetkililere teslim etti.
Akyazı'nın Şerefiye köyü yakınlarında yoldan geçerken gördükleri yaralı şahini arkadaşı Mustafa Yazıcı ile birlikte Akyazı Orman İşletme Müdürlüğüne teslim eden Bilal Becit, "Bu hayvanların avlanması yasak. Kimseye zararı olmayan bu hayvanlara ateş ederek öldürmek, onları yaralamak insanlık ayıbıdır. Yaralı halde bulduğumuz hayvanı Çevre ve Orman Müdürlüğüne teslim edilmek üzere Akyazı Orman işletmesi Merkez Şefi Can Keskin'e teslim ettik" dedi.
Mustafa Yazıcı ise şahini önce poşet sandıklarını söyleyerek, "Karlar içerisinde hareket ettiğini görünce yaklaşıp baktım. Yaralanarak yere düşmüş. Yetkililere teslim ettik. İnşallah yaşar" dedi.
Yaralı şahini teslim alan Orman İşletme Yetkilisi Can Keskin de dün bir yaralı şahinin daha getirildiğini belirterek, "Tedavisi yapıldıktan sonra bu şahin de doğaya salınacak" dedi.
(AY-UU-GS-Y)

12.01.2013 12:35:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT