1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yol-iş Sendikası Üyelerinden Taşeronlaşmaya Tepki

Yol-iş Sendikası Üyelerinden Taşeronlaşmaya Tepki

Yol-iş Sendikası Üyelerinden Taşeronlaşmaya Tepki
A+A-

Nevşehir Karayolları 67. Şube Şefliğinde çalışan Yol-İş Sendikası üyeleri, Karayolları Şubelerindeki taşeron sorunu ile ilgili açıklama yaptı. Avanos yolu üzerindeki Karayolları 67. Şube Şefliği gi

Nevşehir Karayolları 67. Şube Şefliğinde çalışan Yol-İş Sendikası üyeleri, Karayolları Şubelerindeki taşeron sorunu ile ilgili açıklama yaptı.
Avanos yolu üzerindeki Karayolları 67. Şube Şefliği giriş kapısında toplanan Yol-İş Sendikasına mensup Karayolları çalışanları, karayollarındaki taşeronlaşmaya tepki gösterdi. Burada sendika üyeleri adına konuşan Yol-İş Sendikası üyesi Yusuf Erdinç, 28 Ocak 2013'de sendikalarının Ankara'da Karayolları Genel Müdürlüğü önünde gerçekleştirdiği "İşimiz ve iş yerlerimiz onurumuzdur" isimli toplantısına 5 bini aşkın işçinin katıldığını belirtti. Hükümetin kendilerini sokaklara inmeye mecbur bıraktığını ve diyalog adına tüm yolların kapandığını kaydeden Erdinç, "Karayolları, İl Özel İdareleri, Bayındırlık Bakanlığı, DLH ve özel şantiyeler kısaca sınıf kardeşlerimizin emek harcadığı her yer işimiz ve iş yerlerimizdir. Bu iş yerlerinde meydana gelen her gelişme doğrudan aşımızı, işimizi ve geleceğimizi etkilemektedir. Duyarsız kalmadık, duyarsız kalamayız ve duyarsız kalmayacağız. Karayollarına taşeron girmesin dedik. Uzun müzakereler sonunda 5 bin genç işçinin kadroya alınması ve sendika üyesi olarak toplu iş sözleşmesinden yararlanması ve 2. ücret skalası gündeme gelmiş oldu. İyi bilinmelidir ki, 2. skala taşeronluk ile mücadelenin bir aracı olarak gündeme getirilmiştir. Sendika olarak; hak, hukuk ve diyalog yolundan hiçbir zaman vazgeçmedik. Biz didişmek, ülkeye zaman kaybettirmek değil, haklarımızın ve işimizin mücadelesini verdik" dedi.
(MÖZ-AÖ-Y)

04.02.2013 12:05:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT