1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yol-iş Sendikası Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Kıyas Daşkaya:

Yol-iş Sendikası Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Kıyas Daşkaya:

Yol-iş Sendikası Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Kıyas Daşkaya:
A+A-

Yol-İş Sendikası Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Kıyas Daşkaya, 2012 yılının Erzurum için kara bir yıl olduğunu söyledi. Her geçen yılın bir önceki yılı arattığını belirten Yol-İş Sendikası Erzurum 2 N

Yol-İş Sendikası Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Kıyas Daşkaya, 2012 yılının Erzurum için kara bir yıl olduğunu söyledi.
Her geçen yılın bir önceki yılı arattığını belirten Yol-İş Sendikası Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Kıyas Daşkaya,2013 yıla vatandaşın zamla girdiğini söyledi.
Daşkaya, "Her yıl bir önceki yıl aratır oldu. İşsizlik aynı derecede devam ediyor. Geçen yıl yoksul olan bu yılda yine aynı yoksul. Sorunlara çözüm bulunmuyor. Yol-İş Sendikası Erzurum 2 Nolu Şube Başkanlığının geçen yıl işçi sayısı 750 iken 2013 yılında işçi sayısı 450'ye düştü. 2013 yılında iyi olarak diyebileceğimiz asgari ücretin 20TL zamlanması 2011 yılında yaptırılan tesisler şuanda boş halde bekletiliyor. İçeride de ayrımcılık giderek büyüdü. Toplumun içinde ötekileştirme çoğaldı. Türkler, Kürtler, Aleviler derken ayrımcılık tırmanışa geçti. Bunu da zararlı bir gelişme olarak görüyorum. Halk karamsarlığa kapıldı, yoksulluk arttı, sıkıntılıydı. Yine 2012 yılında özel İdareler kapatılması için karar çıkarıldı. İl Özel İdareler kapatıldıktan sonra bundan sonra hizmeti üstlenecek olan Büyükşehir Belediyesi olacak. Zaten Büyükşehir Belediyesi bundan önce köylere hiçbir hizmet götürmemiş kaldı ki bundan sonra nasıl götürecek. Şuanda büyükşehir belediyesi bu işi yapabilecek güçte değildir. Dünden öncede büyükşehir belediye başkanlığı köylere düzenli hizmet götürmemiştir. Bu yasayla 5 yıl sonra köylerden vergi alacaklar. Erzurum'daki köylere Büyükşehir Belediye Başkanlığının iyi bir şekilde hizmet götüreceği ne kadar inandırıcı geliyor soruyorum sizlere İç sorunlarımız çoğaldı. Vatandaşların 2013 yılında beklentisi yok." dedi.
(AA-AA-Y)

10.01.2013 09:42:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT