1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yol-iş Sendika Üyeleri Taşeronlaşmaya Karşı Toplandı

Yol-iş Sendika Üyeleri Taşeronlaşmaya Karşı Toplandı

Yol-iş Sendika Üyeleri Taşeronlaşmaya Karşı Toplandı
A+A-

Yol-İş sendika üyeleri, Türkiye genelini kapsayan, işyerlerindeki gelişmeler geleceği ile ilgili basın açıklaması yaptı. Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklamasında Konuşan Yo

Yol-İş sendika üyeleri, Türkiye genelini kapsayan, işyerlerindeki gelişmeler geleceği ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklamasında Konuşan Yol-İş Kayseri Şube Başkanı Adem Özoktan, basın toplantılarının, yürüyüş, miting gibi eylem etkinliklerin demokratik hak olduğunu söyledi. Özoktan, "Bu eylemlerin amacı, dert anlatmaktır. Bugün yaşanan sorunların başladığı yer Karayollarında taşeronluk hastalığıdır. Taşeronluğun, çalışanların işini ve aşını tehdit etme noktasına gittiği tespit edildiğinde Yol-İş müdahale etti." ifadelerini kullandı.
Kamu kesimi işletmelerinde de sorunların olduğunu dile getiren Özoktan, "Hava işkolunda, şeker işkolunda, madenlerde, enerji işkolunda ve diğer işkollarında yüz binlerce işçinin önüne güvencesiz ve örgütsüz bir çalışma hayatı dayatılmaktadır." diye konuştu.
(DDB-AÖ-Y)

04.02.2013 12:52:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT