1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yitirilen bir candan sonra buz kırma ekibi sahnede!

Yitirilen bir candan sonra buz kırma ekibi sahnede!

Yitirilen bir candan sonra buz kırma ekibi sahnede!
A+A-

Van Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, okulların çatılarından sarkan buz kütlelerini olası bir kazaya mahal vermemesi için temizliyor.

Geçtiğimiz günlerde bir okulun çatısında düşen kar ve buz kütlesinin bir çocuğun hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Bunun üzerine çatılarında kar kütlesi kalan okul yetkilileri itfaiye yetkilileri ile bir araya gelerek çatılarını temizletmeye başladılar. Van Belediyesi İtfaiye Müdürü Osman Acar, çatılarda tehlike arz eden durumlara anında müdahale ettiklerini belirterek, “Özellikle okulların çatılarında sarkan buz kütleleri tehlike saçıyor. Bu nedenle ekibimiz tarafından tehlike saçan bu buz kütleleri, güvenli bir şekilde düşürülüyor. Bunun yanında yine okul müdürü veya yöneticilerden bize bildirilen olası bir tehlike durumuna anında müdahale ediyoruz” dedi. 

Çatılarda sarkan buz kütlelerini gördüğümüzde ekiplerinin anında müdahale ettiklerini ifade eden Acar, “Ekiplerimiz güvenli bir şekilde çatılardaki kar ve buz kütlelerini düşürüyorlar. Onun dışında okul müdür ve yöneticilerinden bize haber verdikleri vakit yine müdahalede bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT